69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

Інформація про виїзд за кордон

Шановні мешканці міста Запоріжжя, які усиновили дитину (дітей) та  мають намір у зв`язку із ситуацією в країні виїхати разом з усиновленою дитиною за  межі України на строк більше ніж 90 днів просимо повідомити службу (управління) у справах дітей Запорізької міської ради шляхом надсилання письмової заяви про виїзд на електронну адресу ssd_zmr@ukr.net  або надіслати заяву поштою  на адресу: вул. Зелінського 3, м. Запоріжжя 69000, служба (управління) у справах дітей Запорізької міської ради.

При перетинанні кордону погодження виїзду зі службою ( управлінням) у справах дітей запорізької міської ради не потрібне.

Нагадуємо, якщо ви будете перебувати з дитиною за межами України більше ніж 90 днів, вам необхідно:

- звернутися до відповідної консульської установи чи дипломатичного представництва України для постановки дитини на консульський облік для здійснення нагляду за дотриманням її прав;

-забезпечити право усиновленої дитини зберігати громадянство України до досягнення неї 18 років;

-подавати консульській установі чи дипломатичному представництву України не менше ніж 1 раз на рік протягом перших трьох років після усиновлення та в подальшому 1 раз на 3 роки до досягнення дитини повноліття Звіт про умови проживання та стан здоров’я усиновленої дитини;

-надавати можливість представникові консульської установи чи дипломатичного представництва спілкуватися з дитиною;

- негайно, але не пізніше ніж через 3 дні повідомляти консульській установі чи дипломатичному представництву України про випадки порушення прав та законних інтересів усиновленої дитини, а також про нещасні випадки з усиновленою дитиною та її смерть.