18 лютого спеціалісти відділу служби (управління) у справах дітей Запорізької міської провели лекцію для класних керівників Запорізького педагогічного коледжу з актуальних питань. Представники служби (управління) розповіли про особливості роботи при виявленні булінгу у дитячому середовищі та нагадали про відповідльність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Булінг – це агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті, принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насиллям.
Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.
Оскільки на сьогодні булінг в школах є дуже поширеним, то першочергове завдання вчителів - відслідковувати ситуацію в класі.
За статистикою, 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього. В усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так званий «вигнанець».
Обов’язок шкільного психолога, вчителя — виявити лідера, схильного ініціювати цькування інших проводити, вести з ним дружні бесіди, виробляючи толерантність.