69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

Служба (управління) у справах дітей взяла участь в програмі «Акценти» на телеканалі Z

Заступник начальника служби  – начальник відділу з питань сімейних форм виховання служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Якимчук Олена Костянтинівна  взяла участь в програмі «Акценти» на телеканалі Z. Наразі, на сайті Запорізької міської ради є петиція про створення в м. Запоріжжі "Вікна життя", Олена Костянтинівна розповіла про позитивні сторони в разі її впровадження. 

Сьогодні в Україні близько 49 «Вікон життя» – спеціальних боксів, де жінка, яка потрапила у складну життєву ситуацію, може анонімно залишити новонароджену дитину. Приводом для його появи стають випадки, коли матері кидали немовлят на смітниках, залізничному вокзалі тощо.

«Таке «вікно» необхідне, щоб новонароджених дітей не кидали на вулиці, а залишали в лікарнях, – каже заступник начальника служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради. – Ніхто не говорить про те, що дітям не потрібна сім’я, але, якщо вже так склалося, що мама не може виховувати свою дитину, то краще попередити випадки, коли малюків залишають у небезпечних для життя місцях. Альтернатива їм – як раз «Вікно життя». Навіть якщо туди принесуть одну дитину, можна врятувати найцінніше – людське життя. Це – цивілізований підхід до вирішення проблеми».

В Європі подібна практика поширена вже досить давно. Як правило, такі бебі-бокси влаштовують при пологових будинках, лікарнях або монастирях.

Статистика підкинутих дітей в м. Запоріжжі показує, що в 2017 році було знайдено 5 дітей, у 2018 році – 2 дитини, у 2019 році 1 дитина, яку знайшли на капоті машини.Тому, необхідність у відкритті «Вікно життя» значима. На данний час проводяться профілактичні бесіди з жінками, що знаходяться у групі ризику.

Також були названі основні причини, які підштовхують жінок до відмови від дитини:

- соціально-економічні, а саме: відсутність житла, матеріальної підтримки;

- відсутність підтримки близьких людей;

- вади розвитку дитини.

Яке подальше життя підкинутих дітей?

У разі знаходження дитини:

  1. складається акт про підкинуту знайдену дитину;
  2. медична установа визначає вік дитини;
  3. служба (управління) у справах дітей готує документи органу опіки і піклування для реєстрації факту народження дитини в органах РАЦСу;
  4. служба (управління) у справах дітей ставить на облік як дитину, позбавлену батьківського піклування;
  5. через 2 місяці дитину ставлять в службі (управлінні) у справах дітей на облік з усиновлення;
  6. інформація про дитину надається кандидатам в усиновлювачі, які перебувають на обліку в службі (управлінні) у справах дітей;
  7.  при встановленні контакту з дитиною, кандидати в усиновлювачі подають відповідний позов до суду та в судовому порядку приймається рішення про усиновлення дитини.

Відкриття в Запоріжжі «Вікна життя»- ще один крок до того, щоб сформувати повагу до людського життя.

Також, Олена Костянтинівна доповнила свою розповідь про «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка»», що призначений для тимчасового проживання осіб з числа дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років. А також матерів з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.

Нагадуємо, що КЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка» розташований за адресою: вулиця Таганська, 8.