69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

Сприяння розвитку патронату у місті Запоріжжі

З метою популяризації патронату та збільшення чисельності патронатних сімей, в Україні стартував загальнонаціональний проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».

Мета проєкту: сприяння розвитку в територіальних громадах послуг патронату над дитиною, покращення їх якості та забезпеченню доступності для вразливих сімей з дітьми як альтернативи інтернатним закладам.

У ньому візьмуть участь 184 громади з 21 області України, зокрема і Запорізька міська територіальна громада.

В рамках цього проєкту, 16.04.2024 службою у справах дітей Запорізької міської ради було організовано семінарі на тему «Забезпечення права дитини на зростання у сімейному середовищі через розвиток та зміцнення патронату над дитиною». За участю представників Запорізького обласного та міського центрів соціальних служб, Департаменту соціального захисту населення, Запорізької Філії Запорізького обласного центру зайнятості, начальників відділів служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради було обговорено всі тонкощі напрямків розвитку патронату, на що треба звернути увагу при консультуванні кандидатів та завдяки засобам масової інформації доведення інформації до відома наших запоріжців. Кожна структура висвітлила тему патронатного виховання в межах своєї професійної компетенції.

На сьогодні в м.Запоріжжі функціонує одна патронатна сім’я, яка надає професійний догляд, виховання та реабілітацію дітям, котрі тимчасово не можуть проживати у своїх родинах. До родини було влаштовано 6 дітей.

Наразі місто як ніколи потребує розвитку патронату, ми у постійному пошуку кандидатів у патронатні вихователі!