69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім’ї «Щаслива родина – міцна Україна!»

Керівник служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Наталія Сиворакша взяла участь у Всеукраїнському форумі  сім’ї «Щаслива родина – міцна Україна!», який відбувся 14 березня в м. Києві.

Мета даного заходу - привернення уваги до проблем  сім’ї  та дітей в Україні, консолідація зусиль представників органів влади і громадськості – задля  захисту  цінностей української сім’ї  та  формування державної сімейної політики заснованої на українських традиційних цінностях.

На сьогодні, найгострішими проблемами сучасної української сім’ї є нестабільність шлюбу, масова однодітність, підвищена бідність сімей з дітьми, невиконання частиною батьків своїх обов’язків, що має наслідком соціальне сирітство.

Основними перепонами для народження дітей у родині є недостатнє матеріальне забезпеченні сім’ї – 56% та відсутність належних житлових умов – 41%.

За соціологічним опитуванням 70,6 % домогосподарств з дітьми відносять себе до бідних.

У Форумі взяли участь представники Адміністрації Президента, заступник Міністра молоді та спорту України Ярема Олександр Йосипович, представники всіх фракцій. До участі у Форумі також були залучені керівництво Уряду, парламентарі, науковці, журналісти, освітяни, представники громадськості, місцевого самоврядування, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з усіх областей України.

В рамках Форуму відбуватимуться пленарні засідання та робота по тематичних секціях (освітні програми, потенціал церков у питанні захисту сімейних цінностей, праця в медіапросторі, громадська та політична робота, батьківство).

На Форумі була прийнята Резолюція та представлений календарний план просімейних заходів на 2018 рік, пов’язаний з розвитком інституту сім’ї в Україні для впровадження їх на місцевому рівні.

Також в рамках заходу був представлений проект Програми для загальноосвітніх навчальних закладів «Основи  сім’ї», проект звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України і міністрів, Верховної Ради України і народних депутатів України, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституту сім’ї в Україні.