69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

У Запоріжжі провели Школу підтримки прийомних родин

Вперше в м. Запоріжжі завдяки міській Програмі “Діти Запоріжжя” в 2019 році відбулась триденна Школа підтримки прийомних родин, в якій візьмуть участь прийомні батьки та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються в прийомних родинах Запоріжжя.

В цьому році у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в країні, було прийнято рішення провести одноденну Школу та охопити всі прийомні сім’ї Запоріжжя. У хзаході візьме участь 17 родин, з них – 25 батьків та 45 дітей.

Метою школи є зміцнення емоційного зв”язку між членами прийомної родини, обговорення та пошуки шляхів вирішення проблем, які можуть виникати в стосунках між дітьми та батьками, підвищення педагогічної компетентності батьків, профілактика емоційного вигорання.

На спеціальних інтерактивних тренінгах, які підготували психологи БФ “Карітас – Запоріжжя” батьки змогли більше відкритись, поговорити про те, що їх турбує, знайти рішення тієї чи іншої проблеми та побудувати правильну модель поведінки в родині. Для дітей підготували цікаві майстер-класи, конкурси, а також завдання, де діти будуть робити подарунки власними руками своїм батькам.

            У 2020 році на підтримку прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в Програмі «Діти Запоріжжя» було заплановано 604,800 тис. грн. Це надання наступних матеріальних допомог:

- надання щомісячної адресної допомоги на кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, яка виховується в дитячих будинках сімейного типу - максимальна виплата 5000 тис. грн. з урахуванням виховання 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сім'ї. Це часткове відшкодування комунальних послуг.

- надання одноразової адресної допомоги новоствореному дитячому будинку сімейного типу (від 5-ти до 10-ти дітей) - 50,000 тис. грн.;

- надання одноразової адресної допомоги новоствореній прийомної сім'ї (від 2-х до 4-х дітей - 20,000 тис. грн.;

- надання одноразової адресної допомоги на кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, яка виховується в прийомних сім'ях (раз на рік. З розрахунку 5,000 тис. грн. На 1 дитину.

            - надання одноразової адресної допомоги на кожну нововлаштовану дитину в прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу - 5,000 тис. грн.