69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

У Запоріжжі розвивається патронат

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби у справах дітей міської ради є розвиток патронату в м. Запоріжжі.

З цією метою вчора відбулась нарада, в якій взяли участь представники служби у справах дітей, міського центру зайнятості та обласного центру соціальних служб.

В ході наради були обговорені питання, що стосуються співпраці всіх структурних підрозділів, які беруть участь у створені патронатної сім’ї та її соціальному супроводі.

Також всі учасники наради ознайомились з механізмом створення патронатної родини.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Важливо, що патронат – це не сімейна форма виховання, а професійне батьківство, метою якого є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі.

Держава фінансує оплату послуг патронатного вихователя. Розмір соціальної допомоги на утримання дитини становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць. 

Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Саме тому, співпраця з міським центром зайнятості є вкрай важливою для пошуку потенційних кандидатів в патронатні вихователі.