69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

У Запоріжжі зустрілись представники служб у справах дітей з усієї області

Вчора у Запорізькій міській раді відбувся короткотерміновий тематичний семінар з актуальних питань діяльності служб у справах дітей за участю представників служб у справах дітей Запорізької області.

В рамках зустрічі міська служба у справах дітей презентувала результати своєї роботи.

Про досягнення розповіли представники міської служби у справах дітей:

- Ми кардинально змінили організацію роботи. Відбувся прорив за 5 років в роботі служби у справах дітей. У нас з'явилася комплексна програма «Діти Запоріжжя», яка спрямована на підтримку та допомогу опікунських, прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу, дітей, що опинились в складних життєвих обставинах. Вперше провели школу підтримки прийомних батьків - організували для них тренінги з провідними фахівцями Запоріжжя. Є прогрес в усиновленні, в створенні нових сімей. На сьогодні вже створено 6 дитячих будинків, 17 прийомних сімей, 670 опікунських родин. Тобто йде тенденція на збільшення сімейних форм виховання, - розповіла начальниця служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Наталія Сиворакша.

         Наталія Сиворакша також розповіла, що  завдяки Програмі:

-   4 дитячі будинки сімейного типу м. Запоріжжя на суму 1,1 млн. грн були забезпечені усіма необхідними меблями, побутовою технікою та предметами тривалого вжитку.

- діти підоблікові отримують канцелярське приладдя у ході Всеукраїнської акції «Рейд Урок».

- Першокласники отримують шкільні портфелі разом з канцелярським приладдям.

- випускники шкіл отримують матеріальну допомогу на суму 2000 грн. для придбання одягу та взуття;

- діти-сироти, позбавлених батьківського піклування отримують наручні годинники Casio з гравіюванням «Хай щастить» з нагоди отримання паспорту громадянина України;

- опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, а також батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків отримують психологічну консультацію на тематичних семінарах-тренінгах;

Окрім того є і окремі проекти служби у спарвах дітей. В Запоріжжі реалізується вже 4-тий рік поспіль важливий проект – конкурс «Кращий опікун року»

У 2018 році створено Комунальний заклад «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка» Запорізької міської ради (вул. Таганська, 8). У 2019 році виділено 4031,742 тис. грн. для утримання закладу

Заклад розраховано на одночасне обслуговування 39 осіб.

У структурі Закладу створено такі структурні підрозділи стаціонарного перебування:

1) Відділення для матерів з дітьми, розраховане на 9 сімей (27 осіб).

2) Соціальна квартира, розрахована на 12 осіб для надання комплексу соціальних послуг та тимчасового проживання осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей віком від 18 до 23 років. Строк перебування  не більше дванадцяти місяців.

У 2018 році вперше місто Запоріжжя долучилося до реалізації державної програми щодо придбання житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа.

В минулому році м. Запоріжжю було надано субвенцію з державного бюджету у сумі 390,000 тис. грн.  для придбання житла для осіб з числа дітей-сиріт. В результаті чого 10 осіб з числа дітей-сиріт отримали соціальні квартири.

У 2018 році було розроблено та запущено офіційний сайт служби у справах дітей міської ради.

Основною метою якого є – збільшення відсотка влаштування в родини дітей та допомога сім’ям з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах в розділах «Візьміть дитину у родину» та «Допомогти родині».

Нажаль, соціально-економічна ситуація в країні сприяє збільшенню дітей що потрапляють в складні життєві обставини, проте служба (управління) у справах дітей робить все необхідне, щоб попередити загрозу життю та здоров’ю дитини. Саме з цією метою в перспективах роботи управління є створення відділення термінового  влаштування дітей КЗ «Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка» за адресою пр. І. Преображенського,3.

Окрім того, служба планує у повному обсязі продовжувати забезпечувати функціонування КЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка».

А також однією з перспектив є заселення дитячого будинку сімейного типу в с. Тепличне.

Тематичний семінар відвідали понад 40 фахівців соцслужб з усієї області. Вони зібралися, щоб перейняти досвід запорізьких колег, дізнатися про нововведення в роботі, про актуальні зміни в законодавстві.