69001 м. Запоріжжя
вул. Зелінського, 3
(061) 224 30 42
(061) 224 30 47

Провели комісію з питань захисту прав дитини

28 листопада 2022 року під головуванням заступника міського голови Анатолія ВАСЮКА було проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини, в якій взяли участь представники служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради, управління соціального захисту населення, ювенальної превенції, міського центру соціальних служб, департаменту освіти та охорони здоров’я.

Комісія розглянула ряд важливих питань стосовно соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в умовах дії воєнного стану.

На обліку в службі (управлінні) у справах дітей міської ради наразі перебуває 1099 дітей, які мають статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Як відмітив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова комісії Анатолій Васюк, всі зусилля працівників служби направлені на те, щоб максимально зберегти біологічні родини для дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, а для дітей, які набули статус знайти власну родину, яка забезпечить їх родинним теплом та любов’ю. Лише за одинадцять місяців цього року 120 дітей знайшли люблячих батьків шляхом усиновлення, влаштування під опіку, в прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу.

На сьогодні в місті функціонують 10 дитячих будинків сімейного типу, 11 прийомних сімей, в яких виховується 100 дітей. Створено дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 9 дітей з однієї родини, а також якому за кошти державної субвенції та місцевого бюджету в грудні 2021 року було придбано житловий будинок в місті.

В жовтні 2022 року було створено прийомну родину та влаштовано одну дитину.

На оперативному обліку в службі (управлінні) у справах дітей міської ради нині перебуває 2 дитячих будинків сімейного типу та 12 прийомних сімей, 28 опікунська родина, в яких перебуває 41 дитина, які виїхали з окупованих територій та вирішили залишитись в м. Запоріжжя. Родини отримали допомогу у вигляді продуктів харчування, гігієнічних засобів, зимового одягу та взуття.

На комісії розглянули та затвердили 167 індивідуальних планів дітей, затвердили 49 звітів про стан утримання та виховання дітей, які виховуються в прийомних сім`ях та дитячих будинках сімейного типу м. Запоріжжя.

Членами комісії були висвітлені проблемні питання щодо соціального супроводу дітей, які виховуються в прийомних сім`ях та дитячих будинках сімейного типу міста в умовах воєнного стану.

За результатами засідання, враховуючи особливості кожної окремої справи, були прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на результативне вирішення проблем виховання, захисту прав та інтересів дітей відповідно до чинного законодавства України.